Er zijn verschillende soorten plasproblemen. Een van de plasproblemen is het vaak naar het toilet moeten. Dit betekent dat iemand vaker naar het toilet gaat dan een gemiddelde volwassene (die gaat gemiddeld 5 tot 8 keer per dag naar het toilet). Een ander plasprobleem is ’s nachts vaak moeten plassen. Als iemand vaker dan twee keer per nacht uit bed moet om te plassen, noemen we dit nachtplassen of nycturie. Een derde plasprobleem is niet kunnen plassen of moeite hebben met plassen. Dit noemen we retentie of urineretentie. Retentie kan zowel plotseling als geleidelijk ontstaan en komt voor bij zowel mannen als vrouwen. Een vierde plasprobleem is ongewild urineverlies, ofwel incontinentie. Urine-incontinentie bestaat in verschillende vormen en kan verschillen van enkele druppels urineverlies tot het verliezen van de complete blaasinhoud. Een vijfde plasprobleem is pijn bij het plassen; dit kan een brandend of zeurderig gevoel zijn. Pijn bij het plassen kan duiden op een plasprobleem, maar ook op een seksueel overdraagbare aandoening (SOA), schimmelinfectie, blaasontsteking of een urineweginfectie. Het laatste plasprobleem is nadruppelen na het plassen.
Bij obesitas en incontinentie is goede huidverzorging extra belangrijk, omdat huidplooien en vocht door urine of zweet de huid kwetsbaar maken voor irritatie, smetplekken en infecties.
Lees meerVoor mensen met obesitas is het belangrijk om een incontinenceproduct te kiezen dat rekening houdt met grotere omvang, hogere druk op de blaas/bekkenbodem, huidplooien en vochtophoping. Zoals extra lange inlegverbanden of broekjes en slips voor mensen met een grotere buik- of heupomvang.
Lees meerObesitas vergroot het risico op incontinentie, omdat overgewicht extra druk uitoefent op de blaas en bekkenbodemspieren, waardoor deze verzwakken en urineverlies makkelijker optreedt.
Lees meer<5% Niet-ionogene oppervlakte actieve stoffen, anionogene oppervlakte actieve stoffen. 2-nitropropane-1,3-diol, Benzisothiazolinone, Phenoxyethanol, parfums.
Gebruiksaanwijzing
Het product is op veel plekken te gebruiken. Bijvoorbeeld op vloerbedekking, in bedden of op stoelen en banken. Nare geuren uit afvalbakken verwijder je door te sprayen in de afvalbak, nadat je iets hebt weggegooid. Wil je geuren en vlekken uit matrassen, beddengoed of kussens halen? Spuit dan de beslapen zijde minimaal eens per week en bij het verschonen van het bed in. En gaat het om het verwijderen van geuren en vlekken uit meubilair of vloerbedekking? Ook dan is het een kwestie van minimaal eens per week het meubelstuk of de vloerbedekking inspuiten.
Lees meer