Hoe gebruik ik een kompres?

Hoe gebruik ik een kompres?

Een gebruik je om een wond af te dekken, wondvocht op te nemen of de wond te beschermen tegen vuil van buitenaf. Voordat je een kompres aanbrengt, is het belangrijk om eerst de wond op een zorgvuldige en hygiënische manier te verzorgen. Begin altijd met schone handen. Reinig daarna de wond, zodat vuil en andere verontreinigingen zoveel mogelijk worden verwijderd. Dat helpt om de wond schoon te houden voordat je deze afdekt.

Na het reinigen kun je het kompres voorzichtig op de wond leggen. Zorg ervoor dat het kompres de wond goed bedekt en rustig op zijn plaats blijft liggen. Afhankelijk van de situatie kun je het kompres vervolgens vastzetten met een hechtpleister, verband of zwachtel. Welke manier het meest geschikt is, hangt af van de plek van de wond, de grootte en de hoeveelheid beweging op die plaats.

Het is belangrijk dat het kompres goed aansluit en niet verschuift, maar ook dat het niet te strak wordt vastgemaakt. Een te strak verband kan oncomfortabel zijn en de huid belasten. Gebruik een kompres altijd eenmalig en neem bij iedere wondverzorging een nieuw exemplaar.

Twijfel je over de juiste wondverzorging of ziet de wond er rood, pijnlijk of ontstoken uit? Neem dan contact op met een zorgprofessional.

Lees meer over hoe je een kompress aanbrengt in onze blog.

Is je vraag niet beantwoord?

Neem contact op met ons adviesteam. Onze zorgadviseurs Miranda, Iris en Inge helpen je graag en voorzien je van advies op maat.

Contact

Andere vragen

Bekijk alle vragen

Met vragen over verbanden en zwachtels kun je terecht bij onze zorgadviseurs Ilse, Iris en Miranda. Zij helpen je graag verder. Bel 0485 581150 of stuur een mail naar support@abena.nl.

Folieverband is een dun, zacht en ademend verband van polyurethaanfilm dat de wond beschermt tegen vloeistoffen en invloeden van buitenaf. Buisverband is een rond, luchtdoorlatend gaasverband dat huidvriendelijk is en vaak wordt gebruikt om verbandmateriaal op zijn plaats te houden. Beide hebben hun eigen toepassing binnen de wondverzorging.

Lees meer

ABENA biedt verbanden en zwachtels in verschillende breedtes en lengtes, hierdoor is er altijd een maat die past bij de wond of het lichaamsdeel dat je wilt verzorgen. De breedte loopt van 4 tot 12 cm en de lengte van 4 tot 7 meter.

Lees meer

Sommige zwachtels en windsels van ABENA kunnen meerdere keren gebruikt worden, anderen moeten na een keer worden vervangen.

Lees meer

Een zwachtel of windsel is een langwerpig verband dat opgerold wordt gebruikt. Je kunt het gebruiken om verbandmateriaal op zijn plaats te houden of om druk en ondersteuning te geven, bijvoorbeeld bij compressie. De termen worden vaak door elkaar gebruikt.

Lees meer

Met vragen over pleisters kun je terecht bij onze zorgadviseurs Ilse, Iris en Miranda. Zij helpen je graag verder. Bel 0485 581150 of stuur een mail naar support@abena.nl.

Geen producten in je winkelwagen

Gelukt!

Je bent nu aangemeld voor onze nieuwsbrief. 
Onderstaande code hebben we ook per email verstuurd.

15% Kortingscode:

WELKOM12

Ontvang 15% korting

Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief en ontvang direct een kortingscode.

Let op, korting is niet geldig i.c.m. andere kortingen of acties. Wij verwerken je gegevens in overeenstemming met de wet- en regelgeving zoals aangegeven in ons privacy statement.